Özel Sevda-Cenap And Müzik Kursları amatörlere yönelik olmak üzere çeşitli dallardaki eğitimlerini 1998 yılından beri sürdürmektedir. Vakfın temel amacı, ülkemizde evrensel çoksesli müziğin tanıtılmasına, benimsenmesine ve geliştirilmesine her türlü olanaklarıyla hizmet etmektir.

Kursumuz yıl içerisinde küçük veli konserleri, dönem sonunda ise yılsonu konseri gerçekleştirilmekte, ayrıca korolarımız yurt içi ve yurt dışı festival, yarışma ve sivil toplum örgütlerinin çeşitli etkinliklerinde yer almaktadır.

Kursumuz hobi kursu niteliğinde amatörlere 19 yıldır eğitim vermektedir. Güzel Sanatlar Lisesi, Konservatuvar ve çeşitli eğitim kurumlarına hazırlık öğrencilerine verdiği eğitimleri başarıyla sürdürmektedir. Bu eğitimler öğrenci seviyesine göre pek çok metottan yararlanılarak yapılmaktadır.  Öğrencinin yeteneği ve düzeyine göre profesyonel eğitim kurumlarına yönlendirmek üzere hazırlık süreci oluşturmaktadır. Kursumuzda genellikle okul öncesinden başlayarak ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri, çeşitli meslek gruplarından bireyler eğitim almaktadır.

Kursiyerlerin kursumuzda daha çok piyano eğitimi tercih etmeleri bu alanda önde olduğumuzu göstermektedir. Bunun yanı sıra Kadınlar Korosu, Vokal Müzik Grubu, Mandolin Eğitimi, gitar, keman, çello, şan ve flüt eğitimi verilmektedir.

Özel Sevda-Cenap And Müzik Kursu olarak bire bir eğitimde öğrencinin gelişiminin takibi sadece kurstaki süreyle sınırlanmayıp aile, okul ve öğretmenleriyle iletişim kurularak kursumuzca yürütülmektedir. Velilere öğrencinin dinleme alışkanlığına katkıda bulunacak, festival, konser ve çeşitli müzikalleri izlemesi, dinlemesi için önerilerde bulunarak, dinlediği, izlediği etkinliklerle ilgili duygularını paylaşmasına olanak sağlanmaktadır.

Özel Sevda-Cenap And Müzik Kursu’nun gelenekselleşen yılsonu konseri de bu yıl kursiyerlerimiz tarafından 11 Haziran 2017, Pazar günü, saat 10.00’da, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşecektir. Ayrıca 12 Haziran-1 Eylül tarihleri arasında kursumuz kapsamında yapılacak olan yoğunlaştırılmış yaz kurslarının kayıtları da başlamıştır. Yaz aylarını değerlendirmek, müzik eğitimi almak isteyen her yaştan tüm sanatseverleri kurslarımıza bekliyoruz.

Detaylı Bilgi için:  0312 466 44 27 / 0312 427 08 55 – Dahili: 17-18

Tunalı Hilmi Cad. 114/ 43 adresinden ulaşılabilinir.