Kadınlar Korosu

SEVDA-CENAP AND MÜZIK VAKFI  KADINLAR KOROSU

Koromuz, ülkemizde çoksesli müziğin tanıtılmasına, benimsenmesine ve geliştirilmesine her türlü olanakları ile hizmet eden Sevda-Cenap And Müzik Vakfı bünyesinde: Kadınların müzikle üretmelerini sağlamak, Yarım kalmış eğitimlerini sürdürmek, gizli yeteneklerini ve bastırılmış duygularını açığa çıkarmak, çoksesli müziği yaymak, boş zamanları değerlendirmek, Müzikle sevgi, saygı ve dostluk ilişkileri kurmak, amacıyla 17 Kasım 1999‘da kuruldu. 

Şef Cihan Can yönetiminde 17 korist ile çalışmalarına başlayan ve “Her Kadın Şarkı Söylemeli” dileğiyle herkesi kucaklayan koromuz, farklı mesleklerden ve yaşlardan, emekli ve halen aktif çalışan yaklaşık 65 korist ile çalışmalarını sürdürmektedir.  

Ülke genelinde çeşitli Dernek ve Vakıflarla kadınlar, eğitim, sağlık ve sosyal sorumluluk projelerine farkındalık yaratmak üzere konserler veren koromuz, Ankara, Denizli, İzmir, Çanakkale, Afyon ve İzmir’de düzenlenen Korolar Şenlikleri’ne düzenli olarak katılmaktadır. Ülke dışında da Bulgaristan, İtalya, Rusya, Macaristan, İspanya, Hırvatistan’da konserler vermiş olan Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Kadınlar Korosu 20. yılını kutlamak üzere hazırlanmaktadır.

Ülke genelinde çeşitli Dernek ve Vakıflarla kadınlar, eğitim, sağlık ve sosyal sorumluluk projelerine farkındalık yaratmak üzere konserler veren koromuz, Ankara, Denizli, İzmir, Çanakkale, Afyon ve İzmir’de düzenlenen Korolar Şenlikleri’ne düzenli olarak katılmaktadır. Ülke dışında da Bulgaristan, İtalya, Rusya, Macaristan, İspanya, Hırvatistan’da konserler vermiş olan Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Kadınlar Korosu 2019’da 20. yılını kutlamıştır