EFA

EFA  (Avrupa Festivaller Birliği)
EFA –European Festivals Association-  Festivaller Ağı


Avrupa Festivaller Birliği (EFA), 1952'den bu yana Avrupa ve ötesinde seçkin müzik, dans, tiyatro ve farklı disiplinlerdeki sanat festivallerini bir araya getiriyor.
100 festival, 40 ülke !

Bugün Avrupa Festivaller Birliği (EFA), 40 ülkedeki yaklaşık 100 festivali birbirine bağlayan ve  üyelerini daha büyük bir topluluğunun parçası yaparak daha  etkili ve uluslararası marka haline  getiren önemli bir kültür platformudur.

Avrupa Festivaller Birliği’nin misyonu, Avrupa’nın sanatsal yaşamına katkıda bulunarak üye festivallerini Avrupa ve dünya çapında birleştirip temsil etmektir. Sanat festivalleri için en önemli platform görevi gören EFA üyeleri, sanatın izleyicilere sorumluluğunu üstlenir. Kültüre ve sanata erişim ve katılım bir İnsan  haklarıdır.. Sanatsal yaratımı, üretimi ve katılımcılığı destekleyerek EFA ve üyeleri bu hakkın tüm vatandaşlar için bir gerçek olmasını sağlamıştır. Festivaller, kamu otoriteleri ve sanattaki diğer paydaşlarla etkileşim ve işbirliği içindedir.
Festival bir sanat şölenidir.

EFA, sanata, sanatçıya ve izleyiciye adanmış bir topluluk olarak  sürekli değişen küresel dünyada  festival yapımcılarını birleştirerek daha renkli, daha çoğulcu bir birliktelik çerçevesinde  zengin bir Avrupa Kültürü sağlayan önemli bir merkez olarak bilinmektedir.