Türk Bestecileri Eser Kayıt Kaynakçası

Yazar: Ersin Antep
Yayın: SEVDA-CENAP-AND MÜZİK VAKFI
Tüm Kaynakça kitaplar gibi elinizde tuttuğunuz bu çalışma da çok uzun araştırmalar sonunda, önünde saygıyla eğileceğimiz bir emekle ortaya çıkmış. Eseri değerli kılan unsurların başında çoksesli müzik geçmişimizi belgeliyor olması gerekiyor. Türk bestecilerin eserlerinin seslendirilmiş kayıtlarını bu kitapta bulmanız mümkün. Bir eser farklı orkestralar tarafından kaydedilmişse ya da hem CD hem makara bant olarak kaydı varsa, bunları da elinizdeki bu kitapta bulmanız olanaklı.

Kaynakçayı değerli kılan pek çok unsurdan biri de radyo kayıtlarına hatta kişisel arşivlerdeki kayıtlara kadar bilgiler içermesi. Kitap incelendiğinde, Türkiye’de çoksesli müziğin gelişimi, besteciler, sanatçılar ve kurumlar hakkında tarihi çıkarımlarda bulunmanın kolaylığı anlaşılacaktır.

Toplam 151 bestecinin eserleri; makara bant, DAT, plak ya da CD kaydı olarak sınıflandırılmış. Araştırmacı; için büyük kolaylıklar sunan sistemi ile kitap ayrıca, Türk müzik tarihi yolculuğunda önemli istatistiki bilgiler çıkarılmasını sağlayacak ayrıntılar sunuyor.

 

Yayını satın almak isterseniz lütfen 

WhatsApp: 0532 618 22 80. den iletişime geçiniz.