37. Uluslararası Ankara Müzik Festivali duyurusudur

 

4-28 Nisan 2020  tarihleri arasında gerçekleşecek, Ankaralılık adına 36 yıldır aralıksız düzenlediğimiz Ankara'nın kültür-sanat hayatını zenginleştiren ve Avrupa Festivaller Birliği üyesi 37. Uluslararası Ankara Müzik Festivali'nin hazırlıklarını heyecanla tamamlamışken, dünya genelinde  yaşanan ve son zamanlarda etki alanını artıran sağlık problemi öncelikli gündemimiz oldu.   

Müzik ve sanata en çok ihtiyaç duyduğumuz ve benzeri görülmemiş bir durumu yaşadığımız bu günlerde, T.C. Sağlık Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin uyarıları doğrultusunda, başta siz festival dinleyicilerimiz olmak üzere Türkiye dahil 8 ülkeden festival sanatçılarımızı da korumak amaçlı Festivalimiz tarihinde ilk kez erteleme kararını almış bulunmaktayız.

www.ankarafestival.com sitesinde görebileceğiniz programımızla, 2020 yılı içerisinde siz değerli başkentli sanatseverlerle daha sağlıklı ve güzel günlerde buluşmak ümidi ile çalışmalarımızı sürdürüyor ve yeni festival tarihleri için takipte kalmanızı rica ediyoruz.

 

37th International Ankara Music Festival, a member of the European Festivals Association (EFA), which we have been organizing continuously for 36 years on behalf of enriching Ankara's cultural and artistic life would be held between April 4-28th, 2020.

As all we know that the current global health problem has recently increased its impact and became our priority agenda.

On these days that we need music and art the most by experiencing an unprecedented situation, we had to decide to postpone the festival to a future date in the frame of advices and decisions given by both Turkish Ministries of Health and Culture & Tourism and Municipality of Ankara to help to protect our spectators and Artists of the festival.

We hope to meet at better and healthy days with the festival program given on our web site. Please kindly stay in touch to learn the new dates of the festival.